Lacoste Shoes Saletory burch flatsNike Dunk Highchristian louboutin pumpstory burch bagsCheap Air max shoesnike air max 2010air force 1christian louboutin uktory burch shoeslebron shoesLacoste Shoes 2010


  Bundan sonra sayfamızda sadece iletişim bilgileri ve ilgilendiğiniz konularla ilgili başlıklar yeralacak.  Gerek bilgilendirme gerekse  resimler sitemizde bulunmayacak. 


Bilgi almak istediğiniz konuları işaretler ve bize e-mail adresinizi verirseniz en kısa sürede size sorularınızın cevapları yine e-mail aracılığı ile ulaştırılacaktır.  Ayrıca “doktorunuza sorun” bölümünde cevabını bulamadığınız size özel sorularınızı yazabilecek ve bu sorular tarafımdan cevaplandırılacaktır.

Şu aşamada sadece iki konu ile ilgili başlıklar yeralmaktadır.  En kısa sürede  diğer  konularla ilgili başlıklara da ulaşabileceksiniz.

 

Daha iyi günlerde,  sağlıkla mutlulukla kalın...

Dr.Beyhan  Zeybek

 

 

Buradaki   bilgiler  tedavi amaçlı olmayıp  sadece  bilgilendirme amaçlıdır. 

 

Cerrahi olan işlemler   anlaşmalı   cerrahi  birimlerde  gerçekleştirilmektedir.


 
FUT ( Foliküler Ünite Transplantasyonu) Tekniği

Saç köklerinin enseden bir şerit halinde alınıp , mikroskop altında foliküler ünitelere ayrıştırıldıktan sonra ekilmesi işlemidir. 

Sıklıkla kasıtlı olarak eski işlem ve artık uygulanmayan bir teknik olarak suçlansada şu anda dünyada  bir çok önemli saç ekim birimi tarafından % 90 sıklıkla uygulanan bir metoddur. 

Tek seansda oldukça yüksek greft sayıları uygulamamıza olanak vererek sık ve doğal bir sonuç elde etmemizi sağladığından , özellikle dökülmesi fazla olan ve daha kısa sürede daha az maliyetle sonuç almak isteyen kişiler için ilk tercih özelliğini korumaktadır.

Bu  teknik  sadece  mikroskoplarla yapılır.  Mikroskop  ile  yapılmayan tekniğin  adı  mini-mikro greft  tekniğidir  ve  bu  teknik  tüm dünyada  kalkmış  olmasına rağmen  ülkemizde  halen yaygın olarak uygulanmaktadır.  Greft  hazırlığında  mikroskop kullanmamanın en büyük dezavantajı %30  civarında  saç  kökü kaybının ortaya  çıkabilmesidir.

Elbette FUT tekniği bize sık ve doğal bir ekim olanağını sunsa da sonuç kesinlikle uygulayıcıya bağlıdır.  Bu teknik ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz ekteki PDF dosyasını tarafınıza yollayabiliriz.

FUE Tekniği

Saç köklerinin enseden foliküler ünite dediğimiz gruplar halinde tek tek  alınması  işlemidir. FUT tekniğinden ayıran en önemli  özelliği  arkada dikiş izinin olmamasıdır.

 

Dökülme derecesi  az olanlar,  arkada  kesinlikle dikiş izi  istemeyenler , saçını  kısa kestirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir metoddur.

Ancak yüksek  dökülme derecelerinde  ekilebilecek greft sayısı açısından  FUT nin gerisinde kalır.  Ayrıca  greftlerin alımı sırasında bilimsel yazılarla da kesinleşmiş olan %5-30 civarında kayıp ihtimali vardır.  Yani  FUE tekniği ile elde edilen saç sayısı  ,  FUT tekniğine göre daha düşüktür. Bu nedenle büyük dökülme derecelerinde uygulanmaması önerilir.  Ayrıca işlemin hızlı uygulanması ve bir gün içinde bitirilmeye çalışması  bu kayıp  oranını arttırmaktadır. İşlem hekim denetiminde ya da gözleminde değil , mutlaka hekim tarafından yapılmalıdır.

İşlem aşamaları ile ilgili olarak daha detaylı  bilgi için mail adresinize PDF dosyası yollanacaktır.

Saç ekimi Yöntemlerine Genel Bakış,FUT ve FUE teknikleri Hakkında; Doğrular ve Yanlışlar

Son  10 yıl içinde  büyük gelişme kaydeden saç ekim yöntemleri alınan sonuçların da daha doğal  ve sık olmasına imkan sağlamaktadır. Üçboyutlu  mikroskopların devreye girmesi ile neredeyse anlaşılamayacak kadar doğal  sonuçlar almamızı sağlayan  FUT yönteminden sonra , son 3-4 yıl içinde saçların farklı bir şekilde alındığı  FUE yöntemi de artık sıklıkla uygulanır hale gelmiştir. Her iki yöntem arasında tek önemli fark saçların arkadan alınış metodu  olmakla beraber maalesef  bu teknik üzerinde yanlış  bilgilendirmeler de yapılmaktadır. 

FUT tekniğinde saçlar enseden bir şerit halinde alındıktan sonra mikroskop altında  foliküler  ünitelere ayrıştırılmaktadır.  FUE tekniğinde ise saç kökleri  ince uçlu bir alet yardımıyla foliküler ünite şeklinde alınmaktadır.

Her iki saç ekim tekniğinin kendine ait  avantaj ve dezavantajları olmakla beraber son yıllarda özellikle  FUT tekniğinin ortadan kalktığı şeklinde yanlış bilgilendirmeler  yapılmaktadır.

Hangi saç ekim tekniğinin size uygun olduğu sizin istekleriniz yanında ancak  muayeneniz sonrasında belirlenebilir. Karar vermeden önce sadece bir teknik hakkında değil her ikisi hakkında da bilgi toplamak  ve sonra adım atmak  en doğrusu olacaktır.

Bilgilendirme amaçlı olarak tarafınıza yollanacak olan PDF dosyasında bununla ilgili oldukça detaylı bilgiye ulaşacağınızı umuyoruz. 

Saç Ekiminde İleri Teknikler

Son 10 yılda büyük gelişme kaydeden saç ekim yöntemlerinde  değişiklik bu ileri saç ekim teknikleri  sayesinde olmuştur.

Saç ekilecek kanalların açılması , bu kanalların açılması sırasında kullanılan malzemelerin özelliği, ekilecek greftlerin hazırlanma aşamaları sonucun doğal olması ve sık ekim için olması gerekli uygulamalardır. 

 Lateral slit yöntemi, dense packing -yoğun ekim- başlıkları ile sıraladığımız bu teknikler ile ilgili bilgiye ve bu tekniklerin uygulanması ile elde edilecek sonuçlar hakkında daha detaylı bilgiye ekteki PDF dosyasından ulaşabilirsiniz.

Bana Ne Kadar Greft Gerekiyor ?

Saç ekiminde sonucu etkileyen ve sizin memnuniyetiniz sağlayan en önemli faktörlerden biridir.  Ekilen miktar  ne kadar yüksek olursa ( doğru  bir yerleştirme planı , ince hazırlanmış greftler ve doğru  ekim açısı olması şartıyla)sonuç o kadar başarılı olacaktır. Greft sayısının yüksek uygulanması  daha uzun bir operasyon süresi ve daha kalabalık bir ekip gerektirmektedir.  Bunlarda yaptıracağınız işlemin maliyetini arttıran unsurlardır. Ama şun bilmelisiniz ki 2 kere yaptıracağınız seyrek ekimin maliyeti, bir kez uygulatacağınız sık ekimin maliyetinden daha düşük olmaktadır.
DOKTORA SOR

Sorularınızla  birlikte  mevcut  durumunuzu  gösteren  ön, yan ve tepeden  çekilmiş  resimlerinizi  de  eklerseniz  size  daha  detaylı  bir  önbilgi  verilebilecektir.LINKLER


               Türkiye de saç ekimi ile ilgili bilgi alabileceğimiz kaynaklar maalesef oldukça kısıtlı ve bir çok klinik sadece kendi uygulayabildikleri teknikler ile ilgili olarak  yanlı bilgilendirmeler yapmaktalar.  Bu da sizlerin eksik bilgilendirilmesine ve yanlış karar vermenize neden olabilir. 

 İşlemi yaptırmadan önce detaylı  bilgi almada size yardımı dokunacağına  inandığımız , özellikle saç ekiminde önemli yol katetmiş olduğunu bildiğimiz   ABD ve Kanada gibi ülkelerin bazı web sitelerine , Dünya ve Avrupa Saç Cerrahisi Birliği nin sitelerinin  linkine de yer vermek istedik. 

Altta yeralan linklerden  etraflıca bilgi alabileceğinize inanıyoruz.


Plusmed Saç Ekimi LINKLER Avrupa Saç Cerrahisi Birliği http://www.eshrs.com
Plusmed Saç Ekimi LINKLER ABD de saç ekimi ile ilgili geniş bilgi alabileceğiniz bir site http://www.hairtransplantnetwork.com
Plusmed Saç Ekimi LINKLER Dünya Saç Cerrahisi Birliği http://www.ishrs.org
Artimed Saglik Sac ekimi ve Lazer Hizmetleri Ltd. Sti.
Adres: 6. Gazeteciler sitesi, ebru sokak, No 19 , Akatlar - Levent
ISTANBUL / TURKIYE
Telefon : 90 212 324 50 97-99 Faks:90 212 324 50 94
e-mail : info@plusmedsaglik.com